Comentariul meciuluiCompartir en facebook

Echipa gazdă Statistici globale Echipa oaspete
1 Cartonaşe galbene 1
0 Cartonaşe roşii 0
70.52% Posesia în prima repriză 29.48%
69.84% Posesie în repriza a doua 30.16%

Bine aţi venit pe stadionul Tetris ce astăzi găzduiește 58.000 spectatori. O întâlnire pe teren neutru unde se vor înfrunta echipele Brasil U18 şi Schweiz U18. Următoarele formaţii au fost folosite astăzi pe teren, un 3-5-2 pentru echipa locală şi 5-4-1 pentru oaspeţi. Jucătorii care au intrat pe teren sunt Elano Rochemback - Alberto Leite, Matheus Cardoso, Thiago Clodoaldo - Heraldo Conserva, Fernando Silas, Flávio Gallon, Alberto Belmonte, Fabian Larangera - Jonathan Teixeira, Alex Rodrigo Beraldo pentru echipa gazdă şi Eren Geiger - Thomas Lopez, Andre Gamper, Nico Rissi, Matthias Guercio, Massimo Roth - Claude Bickel, Walter Wiss, Henri Huber, Philipp Tönz - Shkelzen Koller pentru echipa vizitatoare.
Bucuraţi-vă de acest meci captivant.

Se cunoaste ca suntem in faza finala campionatului tarilor, si desi ne aflam inca in faza grupelor emotiile sunt mari, suntem in localitatea Wien in Österreich, unde se vor infrunta selectionatele Brasil U18 y Schweiz U18.Nu ne ramane decat sa ascultam imnul celor doua echipe pana va incepe meciul.

José Reyero născut în España, care aparţine şcolii de fotbal din Andalucía, va arbitra partida de astăzi şi cu siguranţă îşi va face simţită prezenţa datorită faimei sale în a acorda foarte multe cartonaşe. Nu îi plac polemicile şi comentariile la adresa sa, iar jucătorii care au intrări dure sau se aruncă ca în piscină la fiecare fault trebuie să fie precauţi cu acest arbitru pentru că el nu trece cu vederea absolut nimic.

Min.6 Se pare că Henri Huber are ceva probleme deoarece a rămas întins pe gazon. Min.7 Ce sperietură a tras Henri Huber ! Acesta a suferit o intrare criminală, care părea că l-a scos din joc tot sezonul, dar din fericire medicii constată ca nu e nimic grav, iar jucătorul poate continua meciul. Min.10, Gooooool !!! Fază frumoasă pe partea dreaptă. Heraldo Conserva reușește o centrare cu efect spre centrul careului care a fost reluată în poartă printr-un voleu superb de către Jonathan Teixeira. Tabela de marcaj indică 1-0. Toți suporterii au strigat împreună GOOOLLLL, apoi au început să cânte numele lui Jonathan Teixeira care a făcut ce era mai greu, a marcat primul gol. Min.15 Se poate vedea că Matheus Cardoso schiţează gesturi de durere. Se pare că este accidentat grav. Min.16 În cele din urmă, după ce a primit îngrijiri medicale pe marginea terenului, Matheus Cardoso cere permisiunea arbitrului de a reintra în joc. Min.21, Andre Gamper a ratat mingea complet și l-a lovit pe Heraldo Conserva, provocându-i o durere la genunchi. Arbitrul dictează lovitură liberă. Min.22 Şutul slab a lui Alberto Belmonte trece mult peste poartă. Min.23 Heraldo Conserva reuşeşte să pătrundă pe partea dreaptă şi centrează pentru Jonathan Teixeira, dar Massimo Roth reuşeşte să respingă în afara terenului. Jonathan Teixeira protestează vehement,explicându-i arbitrului că a fost lovit cu cotul în gură de Massimo Roth. Arbitrul îi spune să se ridice că nu s-a întâmplat nimic ! . Jonathan Teixeira primeşte cartonaş galben pentru proteste la adresa centralului partidei. Min.25, Gooooool !!! Mingea centrată de pe partea dreaptă de Heraldo Conserva a ajuns la Alex Rodrigo Beraldo care loveşte mingea din voleu trimiţând-o in dreapta portarului Eren Geiger. Tabela arată 2-0. DAA!, echipa a marcat al doilea gol! Acest gol le va da mai multa incredere , si ei vor juca mai bine in minutele ce vor urma. Min.28, Gooooool !!! înscris de Shkelzen Koller care reuşeşte să recupereze o minge respinsă în faţă de fundaşi, nu ezită mult şi împinge mingea în plasă. Scorul este 2-1. Min.43, Gooooool !!!, Claude Bickel primește o pasă la întâlnire, trece în viteză de Thiago Clodoaldo, reușește să-l dribleze și pe Elano Rochemback de unde înscrie în poarta goală. Scorul este 2-2. Suporterii locali s-au plans de arbitru. Cu toate acestea, ei au continuat sa cante si sa-si incurajeze echipa dupa acest gol primit.

Min.45 Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize. Tabela de marcaj indică 2-2. Ne aşteaptă o repriză secundă superbă. Posesia balonului a fost în favoarea echipei gazdă, cu o posesie de 71 %.

Min 46, iar cea de-a doua repriză a început şi se poate observa cum echipa locală atacă pe flancul drept şi se apără fără o atenţie specială în nici o zonă. Echipa vizitatoare atacă pe flancul drept şi se apără pe centru şi pe banda stângă. Min.48, Heraldo Conserva, exasperat de lipsa de vitalitate a coechipierilor săi şi că nimeni nu vine la primire, acesta trimite un şut pe cadrul porţii din afara careului. Şutul s-a dovedit a fi inofensiv pentru poarta aparată de Eren Geiger. Min.52 Jonathan Teixeira reuşeşte o centrare bună de pe partea dreaptă, dar mingea este interceptată de Nico Rissi, care pune stăpânire pe minge şi reuşeşte să degajeze. Min.58, Andre Gamper şutează dintr-o poziţie favorabilă, dar Elano Rochemback reuşeşte să reţină fără probleme. Min.65, Gooooool !!! înscris de Schweiz U18. Un gol incredibil marcă înregistrată Shkelzen Koller care în urma unei centrări venite de pe partea dreaptă, trimite un şut-bombă, fără preluare, la care portarul Elano Rochemback nu a avut timp de reacţie. Scorul înregistrat pe tabelă în acest moment este 2-3. Intreg stadionul a tacut odata cu minunatul gol de Shkelzen Koller. O multime de suporteri se plang de un fault existent la inceputul actiunii iar arbitrul este acum criticat de toti suporterii. Min.70, Gooooool !!! Heraldo Conserva i-a strecurat balonul printre picioare lui Andre Gamper , ajungând astfel în poziţie de unu la unu cu Eren Geiger. După ce a driblat şi portarul a înscris în poarta goală. Acum tabela arată 3-3. Min.72 Jonathan Teixeira de la Brasil U18 şutează spectaculos în bară, mingea revine la el, însă singur cu Eren Geiger nu reuşeşte să înscrie un gol gata făcut. Min.78, Fernando Silas nu a putut să se desprindă de Thomas Lopez, pierzând astfel oportunitatea de a centra. Min.87 În timpul pătrunderii sale pe banda dreaptă a lui Heraldo Conserva este tamponat dur de către Andre Gamper. Arbitrul fluieră fault. Andre Gamper a fost avertizat de către arbitru cu un cartonaş galben, după numărul repetat de faulturi. Managerul său nu va fi prea bucuros. Min.88, Alberto Belmonte centreaza din lovitură liberă la bara a doua, dar din păcate în acea zona nu se afla niciun coechipier pregătit pentru a relua mingea în poartă.

Min.90 Arbitrul pune punct meciului. Scor final 3-3. Posesia balonului a fost în favoarea echipei gazdă, cu o posesie de 70 %.

Goluri
10' Jonathan Teixeira 1-0
25' Alex Rodrigo Beraldo 2-0
28' Shkelzen Koller 2-1
43' Claude Bickel 2-2
65' Shkelzen Koller 2-3
70' Heraldo Conserva 3-3
Faulturi
21' Andre Gamper 1
87' Andre Gamper 2
Cartonaşe
23' Jonathan Teixeira