Comentariul meciuluiCompartir en facebook

Echipa gazdă Statistici globale Echipa oaspete
0 Cartonaşe galbene 1
0 Cartonaşe roşii 0
33.92% Posesia în prima repriză 66.08%
31.71% Posesie în repriza a doua 68.29%

Astăzi vă vom prezenta meciul dintre Bulgaria U18 şi Schweiz U18 şi 15.000 spectatori prezenţi pe PSFC Starozagorska Stadium îşi ocupă locurile..
Echipa gazdă va utiliza următoarea tactică 5-3-2, formaţie: Nesim Donev - Lyuben Stoyanov, Cameron Barber, Jarno Wesley, Emil Penev, Gaizka James - Anatole Zehnacker, Radostin Mitkov, Boncho Abadzhiev - Diyan Hristov, Roderick Rui Costa.
Oaspeţii vor juca în formula 3-4-3, introducaând următorul 11: Marc Friedli - Thomas Djourou, Hans Derdiyok, Charles Wölfli - Thomas Roux, Charles Coltorti, Benjamin Hermann, Félicien Locher - Laurent Locher, Paul Ziegler, Dominik Suter.

Suntem pe punctul de a vă prezenta un meci internaţional între Bulgaria U18 și Schweiz U18. Partida oficială se dispută pe Bulgaria din oraşul Smoljanska. Atmosferă de zile mari pe acest stadion, fanii ambelor echipe îşi aplaudă echipa favorită la intrarea pe gazon. Sperăm să asistam la un meci interesant.

Iker Amador va conduce această partidă, născut în España, aparţinând Şcolii de Arbitraj din Aragón. Este un arbitru permisiv, căruia nu îi place să întrerupă jocul. Jocul va fi lăsat deseori liber, de aceea jucătorii violenţi pot avea intrări dure la cei mai buni jucători adverşi, fără a primi avertisment

Min.3 Şut peste poartă expediat de un jucător al echipei Schweiz U18,acest şut venind în urma unei pase printre fundaşi a lui Benjamin Hermann. Dominik Suter nu a putut duce la bun-sfârşit frumoasa fază a echipei Schweiz U18. Dominik Suter îi arată capul spart arbitrului, reproşându-i că nu este atent la joc şi avertizându-l totodată de faptul că adversarii joacă foarte dur. . Min.4, Gooooool !!!, Anatole Zehnacker primește o pasă la întâlnire, trece în viteză de Charles Wölfli, reușește să-l dribleze și pe Marc Friedli de unde înscrie în poarta goală. Scorul este 1-0. Fanii echipei au înnebunit de fericire odată cu golul echipei lor preferate. Min.8 Gooooool !!!Gol înscris de Schweiz U18. După o pasă printre 2 adversari reuşită de Paul Ziegler pentru Dominik Suter, care a incercat să îl dribleze pe Nesim Donev în interiorul careului, dar portarul lui Bulgaria U18 a reuşit să respingă nefericit până la Benjamin Hermann care cu mult calm a introdus mingea în poartă 1-1. Fanii echipei gazdă au amuţit la egalarea oaspeţilor. Min.11. Şutul în forţă de la peste 30 de metri al lui Charles Wölfli a trecut razant pe lângă stâlpul din dreapta al porţii apărate de Nesim Donev, care nu a văzut mingea din cauza aglomeraţiei de fundaşi din faţa lui, răsuflând uşurat atunci când a zărit-o în spatele porţii, răsturnând câteva camere de filmat şi unele panouri publicitare. Min.17, Gooooool !!! înscris de Roderick Rui Costa după ce a primit o pasă din afara careului. Roderick Rui Costa reuşeşte să îl dribleze pe Marc Friedli şi înscrie în poarta goală. Scorul este 2-1. Publicul a inceput sa spere iar , acest mic avantaj i-a facut pe suporteri sa se mai calmeze . Min.32, Gooooool !!!, Gaizka James greşeşte copilărește o pasă, iar Laurent Locher, care a fost atent interceptează mingea şi rămas singur cu portarul Nesim Donev îl execută pe acesta cu un şut impecabil la vinclul porții. Tabela arată acum 2-2. Suporterii locali s-au plans de arbitru. Cu toate acestea, ei au continuat sa cante si sa-si incurajeze echipa dupa acest gol primit. Min.41 Dominik Suter nu a reuşit să se desprindă de Cameron Barber pierzând astfel şansa de a centra de pe partea sa. Dominik Suter protestează cerând un fault inexistent Dominik Suter primeşte cartonaş galben pentru proteste la adresa centralului partidei.

Min.45 Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize. Tabela de marcaj indică 2-2. Ne aşteaptă o repriză secundă superbă. Posesia a fost în favoarea oaspeţilor, având o posesie de 66 %.

Min 46, iar cea de-a doua repriză a început şi se poate observa cum echipa locală atacă pe flancul drept şi se apără fără o atenţie specială în nici o zonă. Echipa vizitatoare atacă pe centru şi se apără împotriva şuturilor de la distanţa. Min.47, Gooooool !!! înscris de Schweiz U18. Pasă ca la carte a lui Charles Wölfli pentru Paul Ziegler care a destabilizat apărarea adversă, acesta din urma după o preluare extraordinară reuşeşte să trimită balonul aproape de vinclul porţii adverse apărate de Nesim Donev. Scorul de pe tabela de marcaj arată acum 2-3. Intreg stadionul a tacut odata cu minunatul gol de Paul Ziegler. O multime de suporteri se plang de un fault existent la inceputul actiunii iar arbitrul este acum criticat de toti suporterii. Min.58 Ratare a lui Roderick Rui Costa care după ce a rămas singur cu Marc Friedli a trimis stângaci peste poartă, balonul aterizând în mijlocul galeriei echipei Schweiz U18. Min.62, Gooooool !!!, Félicien Locher trimite o pasă printre fundaşii centrali adverşi către Laurent Locher, care şutează pe lângă portar, ducând scorul la 2-4. Min.63, Gooooool !!! Fază frumoasă pe partea dreaptă. Anatole Zehnacker reușește o centrare cu efect spre centrul careului care a fost reluată în poartă printr-un voleu superb de către Diyan Hristov. Tabela de marcaj indică 3-4. Min.71, Gooooool !!!, Laurent Locher a recepţionat o pasă în adâncime ce a făcut şah-mat toată defensiva adversă. A trebuit doar să mai dribleze portarul pentru a înscrie în poarta goală. Scorul a devenit 3-5. Min.82, Gooooool !!! Mingea centrată de pe partea dreaptă de Anatole Zehnacker a ajuns la Roderick Rui Costa care loveşte mingea din voleu trimiţând-o in dreapta portarului Marc Friedli. Tabela arată 4-5. Min.85 Lăudabilă idee a lui Thomas Roux, care a încercat o pasă la întâlnire, dar Gaizka James a fost atent şi a îndepărtat pericolul. Min.87, Gooooool !!!, Thomas Djourou driblează tot axul central al defensivei adverse, rămânând singur cu portarul. Când toată lumea se gândea că va trimite pe poartă, i-a pasat perfect lui Paul Ziegler, care a avut de îndeplinit o simplă formalitate aflat în faţa porţii goale. Scorul a devenit 4-6.

Min.90 Arbitrul pune punct meciului. Scor final 4-6. Posesia a fost în favoarea oaspeţilor, având o posesie de 68 %.

Goluri
4' Anatole Zehnacker 1-0
8' Benjamin Hermann 1-1
17' Roderick Rui Costa 2-1
32' Laurent Locher 2-2
47' Paul Ziegler 2-3
62' Laurent Locher 2-4
63' Diyan Hristov 3-4
71' Laurent Locher 3-5
82' Roderick Rui Costa 4-5
87' Paul Ziegler 4-6