Comentariul meciuluiCompartir en facebook

Echipa gazdă Statistici globale Echipa oaspete
0 Cartonaşe galbene 0
0 Cartonaşe roşii 0
72.95% Posesia în prima repriză 27.05%
75.79% Posesie în repriza a doua 24.21%

Astăzi vă vom prezenta meciul dintre Schweiz U18 şi Rossiya U18 şi 120.000 spectatori prezenţi pe Servette Genf Memorial îşi ocupă locurile..
Echipa gazdă va utiliza următoarea tactică 4-4-2, formaţie: Gökhan Sahin - Rolf Elmer, Roman Graf, Philippe Schönbächler, Alfred Vogel - Fabio Busacca, Laurent Sahin, Steve Güntensperger, Xavier Fischer - Urs Jeandupeux, Silvan Roux.
Oaspeţii vor juca în formula 5-4-1, introducaând următorul 11: Feofan Golumbovsky - Leopold Lomovtsev, Leonid Shchennikov, Sozon Ezhov, Artyom Malinin, David Milyukov - Leonard Bok, Feoktist Afanasyev, Feofan Bulgakov, Paramon Zhigunov - Arkadiy Tsukatov.

Suntem pe punctul de a vă prezenta un meci internaţional între Schweiz U18 și Rossiya U18. Partida oficială se dispută pe Schweiz din oraşul Genève. Atmosferă de zile mari pe acest stadion, fanii ambelor echipe îşi aplaudă echipa favorită la intrarea pe gazon. Sperăm să asistam la un meci interesant.

Arbitrul care va conduce această partidă este Titi Catană. Acesta este născut în România şi aparţine Şcolii de Arbitraj din Tulcea. Un arbitru care discută cu jucătorii şi îi respectă în acelaşi timp, nu îi place să fie protagonistul meciului. De asemenea este un arbitru care nu îi place să arate prea multe cartonaşe.

Min.4 Silvan Roux de la Schweiz U18 şutează spectaculos în bară, mingea revine la el, însă singur cu Feofan Golumbovsky nu reuşeşte să înscrie un gol gata făcut. Min.7. Steve Güntensperger l-a văzut demarcat în centru pe Silvan Roux şi a încercat să îi trimită balonul, dar pasa lui a fost interceptată de defensiva adversă fără probleme. Min.10, Gooooool !!! înscris de Urs Jeandupeux care reuşeşte să recupereze o minge respinsă în faţă de fundaşi, nu ezită mult şi împinge mingea în plasă. Scorul este 1-0. Fanii echipei au înnebunit de fericire odată cu golul echipei lor preferate. Min.15 Meciul este întrerupt deoarece Philippe Schönbächler este întins pe gazon. Se pare că este grav accidentat deoarece a fost scos pe targă pentru a primi îngrijiri în afara terenului. Min.16 Ce sperietură a tras Philippe Schönbächler ! Acesta a suferit o intrare criminală, care părea că l-a scos din joc tot sezonul, dar din fericire medicii constată ca nu e nimic grav, iar jucătorul poate continua meciul. Min.16, Gooooool !!! Fabio Busacca i-a strecurat balonul printre picioare lui Leonid Shchennikov , ajungând astfel în poziţie de unu la unu cu Feofan Golumbovsky. După ce a driblat şi portarul a înscris în poarta goală. Acum tabela arată 2-0. Toți suporterii echipei locale sunt încântați, lucrurile merg bine mulțumită lui Fabio Busacca care a înscris și a dublat distanța față de echipa vizitatoare. Min.20 Alfred Vogel încearcă o centrare la prima bară, însă aceasta îl depăşeşte pe Silvan Roux, ajungând în braţele lui Feofan Golumbovsky. Min.26, Gooooool !!! înscris de Schweiz U18. Un gol incredibil marcă înregistrată Urs Jeandupeux care în urma unei centrări venite de pe partea dreaptă, trimite un şut-bombă, fără preluare, la care portarul Feofan Golumbovsky nu a avut timp de reacţie. Scorul înregistrat pe tabelă în acest moment este 3-0. La stadion a avut loc o petrecere , nimanui nu i-a pasat de scorul de pe tabela si toata lumea a sarbatorit ca si cum echipa locala ar fi castigat campionatul mondial .Tot stadionul a cantat urmatorul nume Urs Jeandupeux. Min.42, Ce pătrundere superbă a lui Leonard Bok care încearcă un șut centrare, mingea se îndreaptă spre poartă, dar din nefericire, este respinsă cu vârful degetelor de către portar. Min.43, Leonard Bok execută perfect un corner până la David Milyukov, dar acesta reia slab şi mingea se opreşte în braţele lui Gökhan Sahin. Min.44, Feofan Bulgakov a incercat să trimită o pasă către Arkadiy Tsukatov, dar acesta a pierdut mingea, fiind deposedat de către Philippe Schönbächler după un pressing agresiv. În acel moment întreaga defensivă a ieşit pe contraatac. Min.45, Şi cum a venit golul, 3 contra 3, Fabio Busacca l-a depăşit în viteză pe Leonid Shchennikov, a pasat în centru, mingea a ajuns la Silvan Roux care a marcat cu un şut superb şi Gooooool !!!. Scorul este acum 4-0.

Min.45 Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize. Tabela de marcaj indică 4-0. Ne aşteaptă o repriză secundă superbă. Posesia balonului a fost în favoarea echipei gazdă, cu o posesie de 73 %.

Min 46, de la biroul comentatorilor se poate observa că echipa locală încearcă să joace atacând pe centru şi pe banda dreaptă şi apărându-se pe centru. Echipa vizitatoare îşi încearcă norocul cu un atac pe flancul drept şi în acelaşi timp se apără pe centru şi pe banda stângă. Min.61, Steve Güntensperger pătrunde în mijlocul defensivei, driblează un fundaş advers, apoi incă unu, apoi trimite o pasă către un coechipier, insă mingea este interceptată de David Milyukov care a reuşit să respingă mingea în corner spre disperarea antrenorului. Min.62. Cornerul este executat de Silvan Roux foarte lung, către bara a doua, dar singurul care profită de această mingea este portarul Feofan Golumbovsky, care a ieşit bine dintre buturi. Min.68, Gooooool !!! Fază frumoasă pe partea dreaptă. Fabio Busacca reușește o centrare cu efect spre centrul careului care a fost reluată în poartă printr-un voleu superb de către Silvan Roux. Tabela de marcaj indică 5-0. Suporterilor nu le vine sa creada echipa lor ai distrus adversarul , galeria canta cu putere si creaza un vacarm pe stadion. Min.71, Gooooool !!! înscris de Arkadiy Tsukatov după ce a primit o pasă din afara careului. Arkadiy Tsukatov reuşeşte să îl dribleze pe Gökhan Sahin şi înscrie în poarta goală. Scorul este 5-1. Min.74, Gooooool !!!. Steve Güntensperger driblează o serie de adversari în poziţie centrală şi apoi pasează către Silvan Roux, care trimite un voleu imparabil în vinclul porţii. Scorul devine 6-1 după acest gol. Min.78 Intrare criminală a lui Artyom Malinin care l-a luat cu fulgi cu tot pe Urs Jeandupeux, când acesta se pregatea să rupa poarta. Fault clar !!!. Toţi spectatorii s-au ridicat în picioare cerând cartonaşul galben. Urs Jeandupeux a protestat agresiv la adresa arbitrului pentru a acorda galben. Min.79, Silvan Roux a trimis mingea peste zid, mult peste poartă insă, aceasta oprindu-se în al treilea amfiteatru. Min.82, Gooooool !!! Mingea centrată de pe partea dreaptă de Leonard Bok a ajuns la Arkadiy Tsukatov care loveşte mingea din voleu trimiţând-o in dreapta portarului Gökhan Sahin. Tabela arată 6-2. Min.85, Gooooool !!! Mingea centrată de pe partea dreaptă de Fabio Busacca a ajuns la Silvan Roux care loveşte mingea din voleu trimiţând-o in dreapta portarului Feofan Golumbovsky. Tabela arată 7-2.

Min.90 Arbitrul pune punct meciului. Scor final 7-2. Posesia balonului a fost în favoarea echipei gazdă, cu o posesie de 76 %.

Goluri
10' Urs Jeandupeux 1-0
16' Fabio Busacca 2-0
26' Urs Jeandupeux 3-0
45' Silvan Roux 4-0
68' Silvan Roux 5-0
71' Arkadiy Tsukatov 5-1
74' Silvan Roux 6-1
82' Arkadiy Tsukatov 6-2
85' Silvan Roux 7-2
Faulturi
78' Artyom Malinin 1