Comentariul meciuluiCompartir en facebook

Echipa gazdă Statistici globale Echipa oaspete
70.65% Posesia în prima repriză 29.35%
74.13% Posesie în repriza a doua 25.87%

Bun venit pe stadionul União Futebol Beja Stadium, unde niciuna dintre cele două echipe nu are avantajul terenului propriu. Faţă în faţă avem astăzi echipele Schweiz U18 şi Magyarország U18. Echipa gazdă a aliniat formaţia 4-5-1 în timp ce echipa vizitatoare a optat pentru un 5-4-1. Cei unsprezece jucători care ies de la vestiare sunt Alexander Pulver - Rubens Rochat, Edmond Chiumiento, Johann Ebe, Jean-Pierre Suter - Karl Walthert, Carlo İnler, Gökhan Doudin, Mauro Bühler, Robert Meier - Fabian Staubli pentru echipa gazdă şi Iuliu Köntös - Joseph Nikházi, Kende Gansler, Geréb Aknai, Ádám Oross, Ferenc Kanta - Gusztáv Habi, Bob Megyesi, Róbert Kiss, Károly Dombi - Esteban Braun pentru echipa vizitatoare.
Sperăm să avem parte de un meci cu cât mai multe faze de poartă!

Se cunoaste ca suntem in faza finala campionatului tarilor, si desi ne aflam inca in faza grupelor emotiile sunt mari, suntem in localitatea Porto in Portugal, unde se vor infrunta selectionatele Schweiz U18 y Magyarország U18.Nu ne ramane decat sa ascultam imnul celor doua echipe pana va incepe meciul.

Rolán Villaverde va conduce această partidă, născut în America, aparţinând Şcolii de Arbitraj din Surinam. Este un arbitru permisiv, căruia nu îi place să întrerupă jocul. Jocul va fi lăsat deseori liber, de aceea jucătorii violenţi pot avea intrări dure la cei mai buni jucători adverşi, fără a primi avertisment

Min.3, Gooooool !!!, Karl Walthert primește o pasă la întâlnire, trece în viteză de Kende Gansler, reușește să-l dribleze și pe Iuliu Köntös de unde înscrie în poarta goală. Scorul este 1-0. Min.11, Gooooool !!! înscris de Schweiz U18. Un gol incredibil marcă înregistrată Fabian Staubli care în urma unei centrări venite de pe partea dreaptă, trimite un şut-bombă, fără preluare, la care portarul Iuliu Köntös nu a avut timp de reacţie. Scorul înregistrat pe tabelă în acest moment este 2-0. Suporterii au înnebunit de bucurie când echipa lor a reuşit să preia conducerea pe tabelă. Dar meciul încă se joacă. Min.15, Gooooool !!! înscris de Carlo İnler care reuşeşte să recupereze o minge respinsă în faţă de fundaşi, nu ezită mult şi împinge mingea în plasă. Scorul este 3-0. La stadion a avut loc o petrecere , nimanui nu i-a pasat de scorul de pe tabela si toata lumea a sarbatorit ca si cum echipa locala ar fi castigat campionatul mondial .Tot stadionul a cantat urmatorul nume Carlo İnler. Min.27. După o pătrundere pe partea stângă, jucătorul Johann Ebe reuşeşte o centrare pentru Mauro Bühler, care nu găseşte cadrul porţii, mingea ieșind cu mult în afara stadionului. Min.32 Pasă în adâncime a lui Robert Meier pentru Carlo İnler.Acesta neavând loc pentru o fază frumoasă pe partea dreaptă trimite o pasă pe banda stângă către Fabian Staubli. Din păcate, şutul acestuia nu prinde spaţiul porţii apărate de Iuliu Köntös. Min.34, Gooooool !!! Gusztáv Habi i-a strecurat balonul printre picioare lui Jean-Pierre Suter , ajungând astfel în poziţie de unu la unu cu Alexander Pulver. După ce a driblat şi portarul a înscris în poarta goală. Acum tabela arată 3-1. Min.38, Gooooool !!! înscris de Esteban Braun care reuşeşte să recupereze o minge respinsă în faţă de fundaşi, nu ezită mult şi împinge mingea în plasă. Scorul este 3-2.

Min.45 Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize. Tabela de marcaj indică 3-2. Ne aşteaptă o repriză secundă superbă. Posesia balonului a fost în favoarea echipei gazdă, cu o posesie de 71 %.

Min 46, iar cea de-a doua repriză a început şi se poate observa cum echipa locală atacă pe flancul drept şi se apără pe centru şi pe banda dreaptă. Echipa vizitatoare atacă pe flancul drept şi se apără fără o atenţie specială în nici o zonă. Min.51, Gooooool !!! înscris de Károly Dombi după ce a primit o pasă din afara careului. Károly Dombi reuşeşte să îl dribleze pe Alexander Pulver şi înscrie în poarta goală. Scorul este 3-3. Min.56, Mauro Bühler trimite o pasă în adâncime către Carlo İnler, dar faza a fost oprită de ieşirea inspirată dintre buturi, a portarului Iuliu Köntös. În acest moment toată echipa a plecat pe contraatac. Min.57 Alexander Pulver se pare că a înnebunit: iese din poartă şi aleargă la colţul terenului pentru a-l deposeda pe Esteban Braun, acesta îl fentează, dar Jean-Pierre Suter de la Schweiz U18 reuşeşte să oprească acţiunea cu o intrare prin alunecare ce face ca mingea să ajungă în afara terenului de joc. Min.57, Gooooool !!! Mingea centrată de pe partea dreaptă de Karl Walthert a ajuns la Fabian Staubli care loveşte mingea din voleu trimiţând-o in dreapta portarului Iuliu Köntös. Tabela arată 4-3. Min.70, Gooooool !!!, Karl Walthert primește o pasă la întâlnire, trece în viteză de Kende Gansler, reușește să-l dribleze și pe Iuliu Köntös de unde înscrie în poarta goală. Scorul este 5-3. Min.77 După ce Fabian Staubli a reuşit o pătrundere bună pe centru, a trimis un şut paralel cu poarta adversă. Intenţia jucătorului a fost bună, dar precizia loviturii a lăsat de dorit ! Min.80, Gooooool !!! înscris de Schweiz U18. Un gol incredibil marcă înregistrată Mauro Bühler care în urma unei centrări venite de pe partea dreaptă, trimite un şut-bombă, fără preluare, la care portarul Iuliu Köntös nu a avut timp de reacţie. Scorul înregistrat pe tabelă în acest moment este 6-3. Min.82, Gooooool !!! Fază frumoasă pe partea dreaptă. Karl Walthert reușește o centrare cu efect spre centrul careului care a fost reluată în poartă printr-un voleu superb de către Mauro Bühler. Tabela de marcaj indică 7-3. Min.84, Bob Megyesi a incercat să trimită o pasă către Esteban Braun, dar acesta a pierdut mingea, fiind deposedat de către Jean-Pierre Suter după un pressing agresiv. În acel moment întreaga defensivă a ieşit pe contraatac. Min.85 Iuliu Köntös se pare că a înnebunit: iese din poartă şi aleargă la colţul terenului pentru a-l deposeda pe Fabian Staubli, acesta îl fentează, dar Ádám Oross de la Magyarország U18 reuşeşte să oprească acţiunea cu o intrare prin alunecare ce face ca mingea să ajungă în afara terenului de joc.

Min.90 Arbitrul fluieră finalul meciului , jucătorii fac schimb de tricouri îndreptându-se spre vestiare. 7-3. Posesia balonului a fost în favoarea echipei gazdă, cu o posesie de 74 %.

Goluri
3' Karl Walthert 1-0
11' Fabian Staubli 2-0
15' Carlo İnler 3-0
34' Gusztáv Habi 3-1
38' Esteban Braun 3-2
51' Károly Dombi 3-3
57' Fabian Staubli 4-3
70' Karl Walthert 5-3
80' Mauro Bühler 6-3
82' Mauro Bühler 7-3