Comentariul meciuluiCompartir en facebook

atletico de madrid_ 8 - 4 Olissipo Futebol Clube

Echipa gazdă Statistici globale Echipa oaspete
0 Cartonaşe roşii 0
62.03% Posesia în prima repriză 37.97%
63.91% Posesie în repriza a doua 36.09%

37.013 spectatori aplaudă energic echipa gazdă la ieșirea din tunel, sperăm să nu avem probleme cu transmisia
Suntem pe punctul de a începe. Gazdele vor juca 4-4-2 cu următorii titulari: Roman Tyannikov - Friedrich Kapka, Jorge Luis López, Constancio Novoa, Simão Coimbra - Nikodim Venediktov, Rogelio Secilia, Alberto Vizcarra, Cándido Vélez - Giovane Leiva, Doyle Torrico.
Tactica oaspeților este 5-4-1, iar titularii sunt: Dário Aranha - Luis Manuel Saa, Arturo Vecilla, Babis Prica, Atílio Teles, Gavin Davenport - Cipriano Avio, Augusto Zura, Kyrgiakos Maropoulos, Claus Bohr - Ferapont Tupolev. Toți cei 22 jucatori sunt pregătiți și așteaptă fluierul de început al arbitrului.

Arbitrul care va conduce această partidă este Ernesto Carrasco. Acesta este născut în España şi aparţine Şcolii de Arbitraj din Cataluña. Un arbitru care discută cu jucătorii şi îi respectă în acelaşi timp, nu îi place să fie protagonistul meciului. De asemenea este un arbitru care nu îi place să arate prea multe cartonaşe.

Min.5, Gooooool !!!, Nikodim Venediktov l-a depăşit pe Luis Manuel Saa cu un dribling foarte frumos,apoi a centrat în careu pentru Doyle Torrico, care a marcat din foarfecă. Tabela indică acum 1-0. Toți suporterii au strigat împreună GOOOLLLL, apoi au început să cânte numele lui Doyle Torrico care a făcut ce era mai greu, a marcat primul gol. Min.8, Jorge Luis López şutează de la distanţă, dar Dário Aranha prinde mingea fără probleme. Min.15, Gooooool !!! inscris de atletico de madrid_. Nikodim Venediktov primeşte o centrare de pe partea stângă in urma căreia face 2 driblinguri superbe după care Giovane Leiva expediază un şut exact in vinclul portii. Scorul devine 2-0. Toți suporterii echipei locale sunt încântați, lucrurile merg bine mulțumită lui Giovane Leiva care a înscris și a dublat distanța față de echipa vizitatoare. Min.22, Gooooool !!!, Nikodim Venediktov l-a driblat pe Luis Manuel Saa, dupa două driblinguri senzaţionale, a rămas faţă în faţă cu portarul Dário Aranha, iar dupa ce l-a driblat şi pe aceasta, a marcat în poarta goală. Tabela indică acum 3-0. La stadion a avut loc o petrecere , nimanui nu i-a pasat de scorul de pe tabela si toata lumea a sarbatorit ca si cum echipa locala ar fi castigat campionatul mondial .Tot stadionul a cantat urmatorul nume Nikodim Venediktov. Min.29 Şut peste poartă expediat de un jucător al echipei Olissipo Futebol Clube,acest şut venind în urma unei pase printre fundaşi a lui Claus Bohr. Ferapont Tupolev nu a putut duce la bun-sfârşit frumoasa fază a echipei Olissipo Futebol Clube. Ferapont Tupolev îi arată capul spart arbitrului, reproşându-i că nu este atent la joc şi avertizându-l totodată de faptul că adversarii joacă foarte dur. . Min.37, Gooooool !!! înscris de Olissipo Futebol Clube. Un gol incredibil marcă înregistrată Augusto Zura care în urma unei centrări venite de pe partea dreaptă, trimite un şut-bombă, fără preluare, la care portarul Roman Tyannikov nu a avut timp de reacţie. Scorul înregistrat pe tabelă în acest moment este 3-1. Min.43 Doyle Torrico reuşeşte o centrare bună de pe partea dreaptă, dar mingea este interceptată de Babis Prica, care pune stăpânire pe minge şi reuşeşte să degajeze.

Min.45 Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize. Imediat după fluier jucătorii împreună cu arbitrii s-au îndreptat direct către vestiare. Rezultatul la pauză este 3-1. Posesia balonului a fost în favoarea echipei gazdă, cu o posesie de 62 %.

Min 46, iar cea de-a doua repriză a început şi se poate observa cum echipa locală atacă pe flancul stâng şi se apără fără o atenţie specială în nici o zonă. Echipa vizitatoare atacă pe flancul drept şi se apără fără o atenţie specială în nici o zonă. Min.47 Se pare că Atílio Teles are ceva probleme deoarece a rămas întins pe gazon. Min.48 În cele din urmă, după ce a primit îngrijiri medicale pe marginea terenului, Atílio Teles cere permisiunea arbitrului de a reintra în joc. Min.48, Gooooool !!! marcat de atletico de madrid_. Centrarea de pe stângă a lui Nikodim Venediktov a ajuns la Giovane Leiva, care a marcat cu capul, acesta fiind liber în mijlocul careului. Acum scorul este 4-1. Min.56 Gooooool !!!Gol înscris de atletico de madrid_. După o pasă printre 2 adversari reuşită de Doyle Torrico pentru Giovane Leiva, care a incercat să îl dribleze pe Dário Aranha în interiorul careului, dar portarul lui Olissipo Futebol Clube a reuşit să respingă nefericit până la Rogelio Secilia care cu mult calm a introdus mingea în poartă 5-1. Min.59, Gooooool !!! inscris de atletico de madrid_. Nikodim Venediktov primeşte o centrare de pe partea stângă in urma căreia face 2 driblinguri superbe după care Doyle Torrico expediază un şut exact in vinclul portii. Scorul devine 6-1. Min.63, Gooooool !!! marcat de atletico de madrid_. Centrarea de pe stângă a lui Nikodim Venediktov a ajuns la Giovane Leiva, care a marcat cu capul, acesta fiind liber în mijlocul careului. Acum scorul este 7-1. Min.67, Gooooool !!!, Cipriano Avio primește o pasă la întâlnire, trece în viteză de Friedrich Kapka, reușește să-l dribleze și pe Roman Tyannikov de unde înscrie în poarta goală. Scorul este 7-2. Min.75, Gooooool !!!, şut-centrare a lui Nikodim Venediktov, mingea a fost deviata de Giovane Leiva cu capul ,acest balon nu a putut fi salvat de Dário Aranha. Acum scorul este 8-2. Min.78, Gooooool !!! înscris de Olissipo Futebol Clube. Un gol incredibil marcă înregistrată Ferapont Tupolev care în urma unei centrări venite de pe partea dreaptă, trimite un şut-bombă, fără preluare, la care portarul Roman Tyannikov nu a avut timp de reacţie. Scorul înregistrat pe tabelă în acest moment este 8-3. Min.87, Gooooool !!! înscris de Claus Bohr după ce a primit o pasă din afara careului. Claus Bohr reuşeşte să îl dribleze pe Roman Tyannikov şi înscrie în poarta goală. Scorul este 8-4.

Min.90 Arbitrul pune punct meciului. Scor final 8-4. Posesia balonului a fost în favoarea echipei gazdă, cu o posesie de 64 %.

Goluri
5' Doyle Torrico 1-0
15' Giovane Leiva 2-0
22' Nikodim Venediktov 3-0
37' Augusto Zura 3-1
48' Giovane Leiva 4-1
56' Rogelio Secilia 5-1
59' Doyle Torrico 6-1
63' Giovane Leiva 7-1
67' Cipriano Avio 7-2
75' Giovane Leiva 8-2
78' Ferapont Tupolev 8-3
87' Claus Bohr 8-4