Comentariul meciuluiCompartir en facebook

Echipa gazdă Statistici globale Echipa oaspete
0 Cartonaşe roşii 0
48.53% Posesia în prima repriză 51.47%
46.38% Posesie în repriza a doua 53.62%

119.048 de spectatori sunt pe cale să asiste la un superb Derby al regiunii Jalisco. Jucătorii echipelor Guadalajara şi FAPESA RACING TEAM intră pe teren. Guadalajara va face 3-4-3 cu Froilán Serrato - Salomón Lara, Augusto Chartouni, Pío Barrera - Thomas Krabbe, Homero Castañeda, Oliver Aguilar, Calixto Cañedo - Lázaro Gutiérrez, Adalberto Villachica, Salomón Senderos şi FAPESA RACING TEAM va face 4-5-1 cu Daniel Paredes - Olmo Variatti, Oier Caszely, Paul Jukić, Daniel Van Ginderen - Alberto Cervantes, Jonathan Wynne, Trifón Vilaseca, Carmelo Lamadrid, Quinciano Grado - Bartolomé Rivera.

Arbitrul care va conduce această partidă este Unai Zapata. Acesta este născut în México şi aparţine Şcolii de Arbitraj din Michoacán de Ocampo. Un arbitru care discută cu jucătorii şi îi respectă în acelaşi timp, nu îi place să fie protagonistul meciului. De asemenea este un arbitru care nu îi place să arate prea multe cartonaşe.

Min.3, Gooooool !!!, Thomas Krabbe l-a depăşit pe Olmo Variatti cu un dribling foarte frumos,apoi a centrat în careu pentru Lázaro Gutiérrez, care a marcat din foarfecă. Tabela indică acum 1-0. Min.7, Șut deviat a lui Bartolomé Rivera la o fază care a pornit de pe partea dreaptă printr-o centrare a lui Alberto Cervantes și o prelungire frumoasă a mingii cu capul de către Quinciano Grado. Incredibilă ratare deoarece poartă a rămas complet goală. Min.11, Gooooool !!! inscris de FAPESA RACING TEAM. Jonathan Wynne primeşte o centrare de pe partea stângă in urma căreia face 2 driblinguri superbe după care Bartolomé Rivera expediază un şut exact in vinclul portii. Scorul devine 1-1. Cat ghinion, totul parea promitator, dar golul marcat de Bartolomé Rivera acum spectatorii sunt suparati si se gandesc la ce e mai rau . Min.15, Gooooool !!! înscris de Carmelo Lamadrid care reuşeşte să recupereze o minge respinsă în faţă de fundaşi, nu ezită mult şi împinge mingea în plasă. Scorul este 1-2. Publicul de pe stadion a început să devină agitat din cauza deciziilor arbitrului, mai ales după golul înscris de oaspeţi. Min.19 Superb lob a lui Calixto Cañedo care trece pe deasupra porţii. Pasa a fost dată de Salomón Senderos. Min.29, Gooooool !!! înscris de Bartolomé Rivera după ce a primit o pasă din afara careului. Bartolomé Rivera reuşeşte să îl dribleze pe Froilán Serrato şi înscrie în poarta goală. Scorul este 1-3. Suporterii nu pot crede acest rezultat. Cativa fani striga demisia antrenorului. Din pacate nu este sigura problema, alti fani plecau de la stadion si meciul nu s-a terminat inca! Min.42, Gooooool !!!. Totul a început pe partea stângă când Thomas Krabbe, după ce a văzut că nu are niciun coechipier demarcat, a făcut o serie de driblinguri, apoi a intrat în careu de unde a şutat spre poartă cu toată puterea sa, marcând un GOL SUPERB. Tabela arată acum 2-3. Impresionant, chiar daca echipa este condusa, toti fanii incurajeaza echipa lor spre victorie si inca mai cred ca echipa lor poate castiga acest meci.

Min.45 Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize. Imediat după fluier jucătorii împreună cu arbitrii s-au îndreptat direct către vestiare. Rezultatul la pauză este 2-3. Posesia a fost în favoarea oaspeţilor, având o posesie de 51 %.

Min 46, de la biroul comentatorilor se poate observa că echipa locală încearcă să joace atacând pe flancul stâng şi apărându-se fără o atenţie specială în nici o zonă. Echipa vizitatoare îşi încearcă norocul cu un atac pe flancul drept şi în acelaşi timp se apără fără o atenţie specială în nici o zonă. Min.50, Gooooool !!! în favoarea echipei Guadalajara, marcator fiind Adalberto Villachica, în urma unui lob fantastic de pe partea stângă. Acum scorul este 3-3. Min.52, Gooooool !!! Fază frumoasă pe partea dreaptă. Alberto Cervantes reușește o centrare cu efect spre centrul careului care a fost reluată în poartă printr-un voleu superb de către Jonathan Wynne. Tabela de marcaj indică 3-4. Min.57 Două ocazii consecutive pentru Guadalajara la aceaşi fază, mingea a fost respinsă de două ori de Daniel Paredes. Lázaro Gutiérrez a reuşit să ciupească balonul de la picioarele portarului şi când a încercat să şuteze a fost faultat clar în careu. Această fază rămâne nesemnalizată de către centralul partidei.Lázaro Gutiérrez se repede la arbitru protestând asupra deciziei acestuia, care a refuzat acordarea unei lovituri de pedeaspă clara ca lumina zilei. Min.66, Gooooool !!! înscris de FAPESA RACING TEAM. Un gol incredibil marcă înregistrată Bartolomé Rivera care în urma unei centrări venite de pe partea dreaptă, trimite un şut-bombă, fără preluare, la care portarul Froilán Serrato nu a avut timp de reacţie. Scorul înregistrat pe tabelă în acest moment este 3-5. Min.82, Gooooool !!!, şut-centrare a lui Thomas Krabbe, mingea a fost deviata de Lázaro Gutiérrez cu capul ,acest balon nu a putut fi salvat de Daniel Paredes. Acum scorul este 4-5. Min.88, Trifón Vilaseca se strecoară printre fundaşii centrali adverşi, dar şutul său este blocat de Augusto Chartouni şi mingea se duce în corner. Trifón Vilaseca reclamă arbitrului faptul ca fundaşul a făcut henţ. Trifón Vilaseca primeşte cartonaş galben pentru proteste la adresa centralului partidei. Min.89, Bartolomé Rivera execută perfect un corner până la Alberto Cervantes, dar acesta reia slab şi mingea se opreşte în braţele lui Froilán Serrato.

Min.90 Arbitrul fluieră finalul meciului , jucătorii fac schimb de tricouri îndreptându-se spre vestiare. 4-5. Posesia a fost în favoarea oaspeţilor, având o posesie de 54 %.

Goluri
3' Lázaro Gutiérrez 1-0
11' Bartolomé Rivera 1-1
15' Carmelo Lamadrid 1-2
29' Bartolomé Rivera 1-3
42' Thomas Krabbe 2-3
50' Adalberto Villachica 3-3
52' Jonathan Wynne 3-4
66' Bartolomé Rivera 3-5
82' Lázaro Gutiérrez 4-5