Comentariul meciuluiCompartir en facebook

Echipa gazdă Statistici globale Echipa oaspete
0 Cartonaşe roşii 0
5.00% Posesia în prima repriză 95.00%
5.00% Posesie în repriza a doua 95.00%

15.000 spectatori aplaudă energic echipa gazdă la ieșirea din tunel, sperăm să nu avem probleme cu transmisia
Suntem pe punctul de a începe. Gazdele vor juca 4-4-2 cu următorii titulari: Virgilio Orth - Ernesto Velarde, Christopher de Serrallonga, Oscar Cañedo, Constantino Carreño - Alejo Castro, Mauricio Sánchez, Rogelio Infante, Alfred Garza Gutiérrez - Roberto Mosqueda, Edgardo Pineda.
Tactica oaspeților este 3-4-3, iar titularii sunt: Marc Moreno - Jerónimo Muñoz, Leandro Estrada, Augusto Guadarrama - Olivier Devolder, Juha Kautonen, Kofi Cramer, Mehmet Jalava - Marcelo Ruidio, Valentín Plata, Daniel Roth. Toți cei 22 jucatori sunt pregătiți și așteaptă fluierul de început al arbitrului.

Arbitrul care va conduce această partidă este Andrés Moncebáez. Acesta este născut în México şi aparţine Şcolii de Arbitraj din Veracruz de Ignacio de la Llave. Un arbitru care discută cu jucătorii şi îi respectă în acelaşi timp, nu îi place să fie protagonistul meciului. De asemenea este un arbitru care nu îi place să arate prea multe cartonaşe.

Min.4, Gooooool !!!, Kofi Cramer trimite o pasă în profunzime la Valentín Plata, acesta rămâne singur cu Virgilio Orth şi reuşeşte să-l învingă cu un şut bine plasat. Astfel scorul devine 0-1. Ce nervi pe spectatori , nu le venea sa creada cum Valentín Plata a marcat pentru oaspeti, si se pare ca lucrurile se complica pentru gazde. Min.14, Gooooool !!! Olivier Devolder i-a strecurat balonul printre picioare lui Christopher de Serrallonga , ajungând astfel în poziţie de unu la unu cu Virgilio Orth. După ce a driblat şi portarul a înscris în poarta goală. Acum tabela arată 0-2. Pesimismul a invadat terasele stadionului.Nu se mai auzea nimic pozitiv , acest gol a fost o adevărată lovitură pentru suporterii furioşi. Min.21, Gooooool !!! marcat de Roberto Mosqueda. A pătruns pe partea dreaptă, s-a distrat cu toată apărarea şi a reuşit un şut puternic în dreapta portarului. Marc Moreno nu a reuşit să schiţeze niciun gest. Scorul este de 1-2. Min.23, Gooooool !!! Mingea centrată de pe partea dreaptă de Alejo Castro a ajuns la Roberto Mosqueda care loveşte mingea din voleu trimiţând-o in dreapta portarului Marc Moreno. Tabela arată 2-2. Suporterii au devenit nervosi dupa acesta egalare.Majoritatea suporterilor cred ca jucatorii au cazut psihic deoarece nu si-au primit primele de ceva timp. Min.27, Gooooool !!!, Olivier Devolder primește o pasă la întâlnire, trece în viteză de Christopher de Serrallonga, reușește să-l dribleze și pe Virgilio Orth de unde înscrie în poarta goală. Scorul este 2-3. Intreg stadionul a tacut odata cu minunatul gol de Olivier Devolder. O multime de suporteri se plang de un fault existent la inceputul actiunii iar arbitrul este acum criticat de toti suporterii. Min.30. Daniel Roth a centrat pentru Valentín Plata, însă jucătorul care îl marca, Oscar Cañedo, îi pune o piedică violentă. Arbitrul indică repunere din colţul careului mic, deşi infracţiunea fusese semnalizată şi de asistent. Arbitrul simte că a luat decizia greșită însă nu mai poate face nimic. Min.31, Gooooool !!!, Juha Kautonen trimite o pasă printre fundaşii centrali adverşi către Valentín Plata, care şutează pe lângă portar, ducând scorul la 2-4. Min.34, Gooooool !!! Mingea centrată de pe partea dreaptă de Olivier Devolder a ajuns la Valentín Plata care loveşte mingea din voleu trimiţând-o in dreapta portarului Virgilio Orth. Tabela arată 2-5. Min.38, Gooooool !!! Fază frumoasă pe partea dreaptă. Olivier Devolder reușește o centrare cu efect spre centrul careului care a fost reluată în poartă printr-un voleu superb de către Marcelo Ruidio. Tabela de marcaj indică 2-6.

Min.45 Arbitrul fluieră sfârşitul primei reprize. Tabela de marcaj indică 2-6. Ne aşteaptă o repriză secundă superbă. Posesia a fost în favoarea oaspeţilor, având o posesie de 95 %.

La ieşirea de la vestiare s-a văzut cum echipa Tiburones La Paz era foarte obosită. În schimb echipa Cruz Azul este într-o formă de invidiat. Min 46, iar cea de-a doua repriză a început şi se poate observa cum echipa locală atacă fără o atenţie specială în nici o zonă şi se apără fără o atenţie specială în nici o zonă. Echipa vizitatoare atacă pe flancul drept şi se apără fără o atenţie specială în nici o zonă. Min.48, Gooooool !!!, Olivier Devolder primește o pasă la întâlnire, trece în viteză de Christopher de Serrallonga, reușește să-l dribleze și pe Virgilio Orth de unde înscrie în poarta goală. Scorul este 2-7. Min.51, Gooooool !!! înscris de Cruz Azul. Un gol incredibil marcă înregistrată Valentín Plata care în urma unei centrări venite de pe partea dreaptă, trimite un şut-bombă, fără preluare, la care portarul Virgilio Orth nu a avut timp de reacţie. Scorul înregistrat pe tabelă în acest moment este 2-8. Min.55, Gooooool !!! înscris de Daniel Roth după ce a primit o pasă din afara careului. Daniel Roth reuşeşte să îl dribleze pe Virgilio Orth şi înscrie în poarta goală. Scorul este 2-9. Min.63, Gooooool !!! înscris de Valentín Plata care reuşeşte să recupereze o minge respinsă în faţă de fundaşi, nu ezită mult şi împinge mingea în plasă. Scorul este 2-10. Min.67, Gooooool !!! Olivier Devolder i-a strecurat balonul printre picioare lui Christopher de Serrallonga , ajungând astfel în poziţie de unu la unu cu Virgilio Orth. După ce a driblat şi portarul a înscris în poarta goală. Acum tabela arată 2-11. Min.76, Daniel Roth a trimis o centrare foarte bună, dar mingea a ajuns exact la Constantino Carreño, care a reușit să își pună echipa pe contraatac. Min.77, După ce a primit o pasă lungă din centrul apărării Edgardo Pineda, a încercat să îl dribleze pe Augusto Guadarrama dar nu reușeste. pierzând astfel posibilitatea de a marca. Min.82, Gooooool !!! Fază frumoasă pe partea dreaptă. Olivier Devolder reușește o centrare cu efect spre centrul careului care a fost reluată în poartă printr-un voleu superb de către Mehmet Jalava. Tabela de marcaj indică 2-12. Min.89 Jucătorul Ernesto Velarde a căzut secerat, schimonosindu-se de durere. Min.90 Ce sperietură a tras Ernesto Velarde ! Acesta a suferit o intrare criminală, care părea că l-a scos din joc tot sezonul, dar din fericire medicii constată ca nu e nimic grav, iar jucătorul poate continua meciul.

Min.90 Arbitrul pune punct meciului. Scor final 2-12. Posesia a fost în favoarea oaspeţilor, având o posesie de 95 %.

Goluri
4' Valentín Plata 0-1
14' Olivier Devolder 0-2
21' Roberto Mosqueda 1-2
23' Roberto Mosqueda 2-2
27' Olivier Devolder 2-3
31' Valentín Plata 2-4
34' Valentín Plata 2-5
38' Marcelo Ruidio 2-6
48' Olivier Devolder 2-7
51' Valentín Plata 2-8
55' Daniel Roth 2-9
63' Valentín Plata 2-10
67' Olivier Devolder 2-11
82' Mehmet Jalava 2-12